Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

V Lamači prebehla špeciálna kontrola

Jazdecká polícia v Lamači
Priestupky týkajúce sa čistoty a poriadku na verejných priestranstvách, nepovolená konzumácia alkoholických nápojov, fajčenie na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, nelegálne skládky, ale aj porušovania dopravných predpisov zo strany niektorých motoristov najčastejšie zamestnávali v tomto roku hliadky mestskej polície v mestskej časti Bratislava Lamač. Mestskí policajti tu celkovo riešili 612 udalostí.
 

 
 

Začiatkom tohto týždňa k nim pribudli ďalšie. Prebehla tu totiž v popoludňajších hodinách  dvojhodinová špeciálna kontrola. Zúčastnilo sa jej 12 policajtov vrátane hliadok jazdeckej polície a kynológie.

„Počas kontroly sme sa zamerali na oblasti, ktoré najviac trápia Lamačanov,“ povedal vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície. „Posvietili sme si na problematiku cestnej premávky, nelegálne skládky, kontrolovali sme aj majiteľov psov. Počas  kontroly sme zistili 9 priestupkov, nad Lamačom sme zadokumentovali 5 nových nelegálnych skládok. Čo nás môže tešiť je skutočnosť, že majitelia psov si začínajú uvedomovať svoje povinnosti ktoré majú pri venčení svojich miláčikov na verejných priestranstvách – teda tam, kde nie je voľný pohyb psov povolený musí byť pes na vôdzke a samozrejme je potrebné aj psie exkrementy z verejných priestranstiev  odstraňovať.“

V podobných špeciálnych kontrolách bude mestská polícia pokračovať aj naďalej a vo všetkých bratislavských mestských častiach. „Jedine takýmito kontrolami dosiahneme to, aby sa občania hlavného mesta správali k nemu ako k mestu, ktoré je ich, v ktorom žijú a na ktoré môžu byť právom hrdí,“ dodáva na záver náčelník mestskej polície.


 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.12.2016 / 21.12.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa