Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Špeciálna kontrola problémových lokalít v Novom Meste

bezdomovci
Mestská polícia vykonala 10. novembra v popoludňajších hodinách špeciálnu kontrolu na Račianskom a Trnavskom mýte a v ich okolí. Cieľom špeciálnej kontroly bolo vyhľadávanie osôb v pátraní a intenzívnejší dohľad nad čistotou a verejným poriadkom v týchto lokalitách.
 

 
 

Ivan Lechner, poverený vedením mestskej polície: „Chceme prispievať k tomu, aby Bratislava bola čistejším a krajším mestom. Opakovane sa preto zameriavame na kontrolu problémových lokalít, kde sa vo zvýšenej miere zdržiavajú osoby podozrivé z trestnej činnosti ako aj neprispôsobivé osoby. V kontrolách nepoľavujeme a ani nepoľavíme. Takýmito špeciálnymi kontrolami chceme docieliť, aby verejný priestor patril všetkým Bratislavčanom“.

Mestskí policajti včera skontrolovali celkovo sedem podozrivých osôb, z toho jedna osoba musela byť predvedená na Obvodné oddelenie Policajného zboru za účelom zistenia totožnosti. Zaevidovali sme tri porušenia zákazu požívania alkoholu na verejnosti.

Na verejný poriadok a bezpečnosť v týchto lokalitách dohliada mestská polícia pravidelne v rámci bežného výkonu služby. Pravidelne tiež vykonávame špeciálne kontroly, do ktorých zapájame väčší počet príslušníkov mestskej polície a na ktorých spolupracujeme aj s Policajným zborom. Špeciálne kontroly vykonávame vždy v inom čase, vrátane nočných hodín.

Na akcii, ktorá trvala dve hodiny, sa zúčastnilo 12 príslušníkov mestskej polície a štyria príslušníci Policajného zboru.

Mestská polícia nemôže z verejného priestranstva vykázať nikoho, pokiaľ sa nedopúšťa žiadneho priestupku. V prípade, že dochádza napríklad k porušovaniu všeobecne záväzného nariadenia o čistote a poriadku, mestskí policajti žiadajú o odstránenie znečistenia verejného priestranstva.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 11.11.2016 / 11.11.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa