Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Pozor na vreckových zlodejov

Vianoce
Vianočné trhy na námestiach v Starom Meste pomaly vstupujú do svojej druhej polovice. To veľmi dobre vedia aj tí, ktorí na námestia nechodia vychutnať si predvianočnú atmosféru. Preto aj mestská polícia v Bratislave v tejto súvislosti posilnila výkon služby.
 

 
 

Mestskí policajti sú medzi návštevníkmi viditeľní aj vďaka reflexným vestám, ktoré v službe používajú. Aj napriek týmto opatreniam sa vreckovým krádežiam úplne zabrániť nedá, ochrániť sa však môžeme aj sami.

„Návštevníkom vianočných trhov, ale aj iných kultúrno-spoločenských podujatí odporúčame, aby tašky a ruksaky s dokladmi i peňaženkami nenosili na chrbte, prípadne ich mali voľne prehodené cez rameno. Je potrebné ich neustále držať a mať ich pod kontrolou,“ radí návštevníkom týchto podujatí vrch. kom. Ing. Ivan Lechner, náčelník  bratislavskej mestskej polície. „Peňaženky a doklady si netreba nechávať v zadnom vrecku nohavíc, vrecku kabáta či na iných ľahko prístupných miestach. Taktiež radíme nenosiť pri sebe veľký obnos peňazí a platobné karty odporúčame nosiť oddelene od dokladov a peňazí,“ dodáva Ivan Lechner.

V prípade, že i napriek všetkému sa občan stane obeťou vreckárov, je potrebné túto skutočnosť okamžite ohlásiť polícii. Podobne je potrebné kontaktovať políciu aj v prípadoch, že na trhoch a nielen na nich spozorujeme podozrivé osoby. 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.12.2016 / 14.12.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa