Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Policajná akcia v okrese Bratislava IV

bezdomovci
Mestská polícia v spolupráci s Policajným zborom vykonala 16. novembra nadránom policajnú akciu „Bezdomovci“.
 

 
 

Na akcii sa zúčastnili deviati príslušníci mestskej polície so psami, 22 príslušníkov Policajného zboru, zástupcovia mestskej časti Bratislava – Dúbravka a zástupcovia Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Cieľom akcie bolo vyhľadávanie osôb v pátraní, odhaľovanie trestnej činnosti na úseku vlámania do chát ale aj pátranie po odcudzených veciach. Zámerom akcie bolo tiež poskytnutie sociálnej pomoci. Ivan Lechner, poverený vedením mestskej polície:“ Sme tu preto, aby sa Bratislavčania cítili bezpečne. Preto opakovane aj v spolupráci s Policajným zborom vykonávame a budeme vykonávať policajné akcie, ktorých cieľom je zvýšiť bezpečnosť a poriadok v Bratislave.

            Počas štyroch hodín sme skontrolovali viaceré lokality v mestských častiach Karlova Ves, Devín, Dúbravka, Lamač, Záhorská Bystrica a Devínska Nová Ves. Zamerali sme sa na chatové oblasti, okolie nákupných centier a supermarketov. Skontrolovali sme viaceré neobývané objekty a  pivničné priestory. Mestská polícia mala podozrenie, že v priestoroch obytného domu na Ulici Ľuda Zúbka, kde nedávno došlo k požiaru, sa neoprávnene zdržiavajú viaceré osoby. Preto sme počas akcie preverili aj tento priestor. Skontrolovali sme všetky miesta, na ktorých sa zvyknú zdržiavať podozrivé osoby alebo neprispôsobivé osoby.

            Celkovo sme počas policajnej akcie skontrolovali 46 osôb, z toho štyri deti. Žiadna osoba nebola v pátraní. Stav a podmienky maloletých detí skontrolovali pracovníci Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Všetky skontrolované osoby boli v dobrom zdravotnom stave, nepotrebovali pomoc sociálnych pracovníkov ani lekára.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.11.2016 / 17.11.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa