Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Odmietame tolerovať arogantných vodičov, ktorí zneužívajú jazdné pruhy pre autobusy

Odťahovanie vozidiel
Mestská polícia dnes opäť vykonala špeciálnu kontrolu zameranú na to, či vodiči nevyužívajú na prejazd vozidiel jazdné pruhy určené prostriedkom verejnej dopravy. Išlo o druhú takúto špeciálnu kontrolu. Tentokrát sme kontrolovali situáciu na uliciach Brnianska a Pražská (Patrónka). Počas jednej hodiny v čase dopravnej špičky sme zaevidovali štyri priestupky.
 

 
 

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: “Nebudeme tolerovať vodičov, ktorí nedodržiavaním predpisov znemožňujú bezpečný prejazd vozidiel mestskej hromadnej dopravy, ktoré slúžia Bratislavčanom a návštevníkom mesta. Takéto nezodpovedné správanie nielen spomaľuje verejnú dopravu ale najmä ohrozuje bezpečnosť účastníkov cestnej premávky.“

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček vydal začiatkom augusta pokyn, aby mestskí policajti intenzívnejšie kontrolovali miesta, na ktorých vodiči nedodržiavajú dopravné predpisy a znemožňujú tým bezpečný a plynulý prejazd vozidiel mestskej hromadnej dopravy. Okrem špeciálnych kontrol teda mestskí policajti denne v rámci bežného výkonu služby intenzívne dohliadajú na to, či vodiči nevyužívajú pruhy vyhradené pre mestskú hromadnú dopravu na zastavenie alebo státie vozidla, prípadne či nesprávnym zastavením alebo státím nebránia bezpečnému prejazdu vozidiel mestskej hromadnej dopravy. Kontrolujeme tiež, či vodiči nestoja na zastávkach MHD.

Mestskí policajti môžu za porušenie predpisov súvisiacich s bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky udeliť pokutu do výšky 50 € alebo dať pokyn na odtiahnutie vozidla. Pokyn na odtiahnutie vozidla môže dať aj policajný zbor.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „V špeciálnych kontrolách budeme v spolupráci s Policajným zborom pokračovať. Vyhradené pruhy sú určené autobusom a trolejbusom. Veríme, že aj tieto kontroly prispejú k tomu, že to budú všetci vodiči rešpektovať.“

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.9.2016 / 9.9.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa