Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Odmietame tolerovať arogantných vodičov, ktorí zneužívajú jazdné pruhy pre autobusy

Znak
Náčelník mestskej polície Peter Krajíček vydal pokyn, aby mestskí policajti intenzívnejšie kontrolovali miesta, na ktorých vodiči nedodržiavajú dopravné predpisy a znemožňujú tým bezpečný a plynulý prejazd vozidiel mestskej hromadnej dopravy.
 

 
 

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček:“ Nebudeme tolerovať vodičov, ktorí nedodržiavaním predpisov znemožňujú bezpečný prejazd vozidiel mestskej hromadnej dopravy, ktoré slúžia Bratislavčanom a návštevníkom mesta. Takéto nezodpovedné správanie nielen spomaľuje verejnú dopravu ale najmä ohrozuje bezpečnosť účastníkov cestnej premávky.

Mestskí policajti preto v posledných dňoch častejšie kontrolujú, či vodiči nevyužívajú pruhy vyhradené pre mestskú hromadnú dopravu na zastavenie alebo státie vozidla, prípadne či nesprávnym zastavením alebo státím nebránia bezpečnému prejazdu vozidiel mestskej hromadnej dopravy. Kontrolujeme tiež, či vodiči nestoja na zastávkach MHD. Zameriavame sa najmä na miesta, na ktoré nás upozornil Dopravný podnik hlavného mesta SR Bratislavy. Ide napríklad o ulice Štefánikova, Šancova, Mickiewiczova, Trenčianska, Obchodná, Vazovova, Záhradnícka. Intenzívnejšie kontrolujeme aj situáciu pri Národnom onkologickom ústave a Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb, kde zaznamenávame prípady, že nesprávnym parkovaním nie je umožnený prejazd vozidiel MHD. Zameriavame sa aj na okolie autobusovej stanice a Hlavnej stanice, najmä v piatok a v nedeľu v popoludňajších hodinách. V uplynulých dňoch sme zaznamenali najviac priestupkov na Mýtnej, Šancovej a Štefánikovej ulici.

Mestskí policajti môžu za porušenie predpisov súvisiacich s bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky udeliť pokutu do výšky 50 € alebo dať pokyn na odtiahnutie vozidla. Pokyn na odtiahnutie vozidla môže dať aj policajný zbor.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 3.8.2016 / 3.8.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa