Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Ocenenia Za záchranu života

Ocenenia Za záchranu života
Za záchranu ľudského života si v Tatranskej Štrbe prevzalo ocenenie osem príslušníkov obecnej a mestskej polície z celého Slovenska. Ocenenia príslušníkom odovzdal prezident Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska Ján Andrejko počas snemu, ktorý sa pod Tatrami konal.
 

 
 

"Už niekoľko rokov po sebe oceňujeme policajtov, ktorí pri výkone svojho povolania zachránili ľudské životy. Policajtov dnes ľudia vnímajú len v tom obraze, že dávajú papuče na autá, pokutujú a napomínajú ľudí a o takýchto veciach vie len málokto," povedal krátko po oceňovaní prezident združenia. Podľa neho je práca mestských a obecných policajtov prospešná.

Medzi ocenenými boli aj traja príslušníci bratislavskej mestskej polície. Peter Bella si cenu zaslúžil za záchranu 36-ročného Bratislavčana, ktorý začiatkom tohto roka vystúpil zo svojho osobného automobilu a smeroval ku železničnej trati. Muža po pátraní našli neďaleko železničného koľajiska. Bol dezorientovaný a javil známky epileptického záchvatu. Peter Bella poskytol mužovi prvú pomoc a privolal záchranárov.

Poskytnutím predlekárskej pomoci zachránili dúbravskí mestskí policajti Vladimír Ďuriška a Ľuboš Borza život školáčke, ktorá si poranila ruku na sklenenej fľaši a silne krvácala. Dievča v dôsledku krvácania a šoku z poranenia upadlo do bezvedomia.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 25.11.2016 / 25.11.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa