Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Nebudeme tolerovať tých, ktorí ohrozujú chodcov v pešej zóne Starého Mesta“

Dopravná značka pešia zóna
Mestská polícia bude vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť chodcov v pešej zóne Starého Mesta. Pešia zóna patrí predovšetkým chodcom a ostatní účastníci cestnej premávky ich nesmú ohrozovať.
 

 
 

Zameriame sa najmä na tých, ktorí jazdia na samovyvažovacom vozidle typu Segway. Takéto vozidlo môže viesť len osoba staršia ako 15 rokov, ktorá je povinná mať na hlave prilbu a počas jazdy za zníženej viditeľnosti musí mať na sebe reflexné prvky. Vodiči samovyvažovacieho vozidla smú jazdiť len jednotlivo za sebou a nesmú prekročiť rýchlosť chôdze. Mestská polícia bude tiež kontrolovať, či chodcov v pešej zóne neohrozujú cyklisti alebo osoby na korčuliach, kolobežke, skateboarde či obdobnom športovom vybavení.  Tieto osoby sú povinné dbať na zvýšenú ohľaduplnosť voči chodcom, ktorých nesmú ohroziť ani obmedziť. V prípade potreby sú povinní z dopravného prostriedku zosadnúť.

Za porušenie predpisov môže mestská polícia uložiť blokovú pokutu do výšky 50.-€.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Chceme, aby mestskí policajti boli bližšie k ľuďom. Sme tu pre Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta. Veríme, že prítomnosť peších policajtov v bratislavských uliciach prinesie viac poriadku, bezpečnosti a spokojnosti občanov.“

Od nástupu nového náčelníka mestskej polície Petra Krajíčka sme posilnili počet policajtov v Starom Meste o 4 príslušníkov mestskej polície. Na okrskovej stanici Staré Mesto pôsobí v súčasnosti 62 príslušníkov mestskej polície. Zefektívnením práce sa nám podarilo vyčleniť 14 policajtov, ktorí pôsobia výlučne v peších hliadkach. V priemere tak máme denne o 2 pešie hliadky a v noci o 1 pešiu hliadku viac. Cieľom nového vedenia mestskej polície je zvyšovať počet mestských policajtov tak, aby čo najefektívnejšie zabezpečovali poriadok v meste a pomáhali Bratislavčanom a návštevníkom mesta.

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 31.3.2016 / 31.3.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa