Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Na verejný poriadok a bezpečnosť budú dohliadať aj cyklohliadky mestskej polície

Cyklisti mestskej polície
Na verejný poriadok a bezpečnosť Bratislavčanov ako aj návštevníkov mesta budú od mája dohliadať aj cyklohliadky mestskej polície. Chceme tak pomáhať aj na miestach, kde nie je možné dostať sa autom.
 

 
 

Prioritne budú cyklohliadky mestskej polície v Petržalke na Tyršovom nábreží, na Dunajskej hrádzi a v areáli Veľkého Draždiaku. Vo Vrakuni budú policajti dohliadať na verejný poriadok najmä vo Vrakunskom lesoparku. Tu sa budú zameriavať napríklad aj na dodržiavanie zákazu voľného pohybu psov. Cyklohliadky plánujeme využiť aj na kontrolu ťažšie dostupných miest, ako sú  chatové a záhradkárske oblasti.

Vzhľadom na personálne možnosti mestskej polície ako aj ďalšie povinnosti, ktoré nám zo zákonov vyplývajú, bude v cyklohliadkach pôsobiť 7 príslušníkov. Nebudeme ich nasadzovať denne, ale prevažne počas víkendov, prípadne podľa potreby a s ohľadom na počasie. 

Každý policajt má k dispozícii prilbu, okuliare, rukavice, cyklistické nohavice, tričko s emblémom mestskej polície a tenisky. Príslušníci mestskej polície sú vybavení aj vysielačkou, ktorou môžu privolať rýchlu záchrannú pomoc alebo policajnú hliadku.

Cyklohliadku nasadíme už počas najbližšieho víkendu v čase od 7:00-19:00. Príslušníci mestskej polície budú hliadkovať napríklad na Tyršovom nábreží a na trase smerom od Mosta SNP až po Veľký Draždiak. V sobotu, 7. mája budú mestskí policajti zabezpečovať pokojný priebeh bežeckých pretekov Župná 20ka v rámci Bratislavského majálesu.  V nedeľu, 8. mája budú príslušníci mestskej polície na bicykloch dohliadať na bezpečnosť účastníkov ako aj divákov športovej udalosti Wings For Life World Run 2016. 

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 6.5.2016 / 6.5.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa