Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Miesta s regulovaným státím neslúžia na trvalé parkovanie

Parkovanie Vazovova ulica
Zaparkovať svoje motorové vozidlo v centre hlavného mesta je naozaj problematické. Voľných parkovacích miest je ako šafranu a to sa týka aj Vazovovej ulice.
 

 
 

Státie na Vazovovej ulici je povolené len na vyznačených parkovacích miestach, pričom štyri z nich v hornej časti ulice slúžia na krátkodobé zastavenie vozidiel maximálne na päť minút. A práve z týchto miest si niektorí motoristi urobili trvalé parkovanie a bránia tak ostatným vodičom  krátkodobo zastaviť.

Na tento „nešvár“ sa aj dnes pozrela jedna z hliadok mestskej polície. Na vodičov vozidiel, ktorí maximálny čas zastavenia na parkovacích miestach s regulovaným státím nerešpektovali, čakali na kolesách blokovacie zariadenia a potom aj riešenie priestupku v blokovom konaní.

„V tomto roku sme zistili a riešili už 73 podobných porušení,“ hovorí vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície. „Je potrebné povedať, že tieto miesta slúžia predovšetkým pre rodičov, ktorí do neďalekej základnej školy vozidlami vozia svoje ratolesti, prípadne si potrebujú v blízkom okolí čosi v krátkosti niečo vybaviť. Na dlhodobejšie parkovanie slúžia viaceré vyznačené parkovacie miesta na tejto ulici, prípadne parkovisko v jej spodnej časti“, dodáva Ivan Lechner.

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.9.2017 / 4.9.2017

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa