Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Mestská polícia neohlásene kontrolovala taxikárov

Kontrola taxi
Mestská polícia v spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom v Bratislave sa zamerala na kontrolu taxi služieb. Kontrolovali sme taxametre, státie mimo stanovišťa, vybavenie motorového vozidla. Zisťovali sme tiež, či je na karosérii vozidla vyznačená sadzba cestovného, či má vodič k dispozícii potrebné doklady a koncesné listiny, tiež či je vozidlo taxi služby riadne označené.
 

 
 

Počas dvoch hodín sme skontrolovali 45 taxikárov, pričom u 5 z nich sme zistili závady. Najčastejšie išlo o používanie neoverených taxametrov, nesprávne označenie vozidiel, či chýbajúce doklady. Priestupky sa budú riešiť v správnom konaní.

Do kontroly sa okrem 17 príslušníkov mestskej polície zapojilo aj   5 príslušníkov policajného zboru.

V súvislosti s blížiacim sa predsedníctvom Slovenska v Rade Európskej únie rozhodol náčelník mestskej polície Peter Krajíček o zvyšovaní kontrol taxi služieb.  Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Sme tu pre Bratislavčanov a návštevníkov mesta. Chceme oddeliť poctivých taxikárov od tých, ktorí nerešpektujú predpisy. Našou snahou je zvyšovať kvalitu poskytovaných služieb. Nebudeme preto tolerovať tých taxikárov, ktorí porušujú predpisy a narúšajú prirodzené konkurenčné prostredie medzi taxi službami.“ Mestská polícia bude podobné kontroly vykonávať aj v naďalej. Neprestaneme ani počas predsedníctva a to aj napriek iným úlohám, ktoré v tom čase budeme plniť.

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 24.3.2016 / 24.3.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa