Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Mestská polícia intenzívne dohliadala na ochranu nefajčiarov

zákaz fajčiť
Mestská polícia sa 20. novembra, počas Medzinárodného dňa bez fajčenia, zapojila do zvýšenej ochrany nefajčiarov.
 

 
 

Náčelník mestskej polície Ivan Lechner vydal pokyn, aby hliadky intenzívnejšie kontrolovali dodržiavanie zákona o ochrane nefajčiarov najmä na frekventovaných zastávkach mestskej hromadnej dopravy.

Mestská polícia upozorňuje, že podľa zákona o ochrane nefajčiarov je zakázané fajčiť na nástupištiach, zastávkach MHD a to až do vzdialenosti 4 metre od vymedzenej plochy nástupíšť. Kto tento zákaz poruší, dopúšťa sa priestupku, za ktorý môže mestská polícia uložiť blokovú pokutu do výšky 33 €. Mestská polícia môže v súvislosti s ochranou nefajčiarov kontrolovať dodržiavanie zákazu fajčiť na zastávkach MHD ako aj na miestach, kde to zakazuje všeobecne záväzné nariadenia. Napríklad všeobecne záväzné nariadenie mestskej časti Bratislava – Staré Mesto zakazuje fajčiť v Medickej záhrade ako aj v Grassalkovichovej záhrade.

Mestskí policajti kontrolujú dodržiavanie zákona o ochrane nefajčiarov denne. Včera sme zaevidovali jedenásť priestupkov. Mestskí policajti počas celého dňa upozorňovali fajčiarov na zákaz fajčiť na zastávkach MHD do 4 metrov od vymedzenej plochy nástupišťa. Mestská polícia bude aj naďalej v rámci bežného výkonu služby kontrolovať dodržiavanie zákona o ochrane nefajčiarov a v nasledujúcich mesiacoch vykonáme aj ďalšie špeciálne kontroly.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.11.2016 / 21.11.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa