Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Mestská polícia dnes intenzívnejšie dohliada na ochranu nefajčiarov

Kontrola na autobusovej zastávke
Mestská polícia sa v súvislosti s dnešným Svetovým dňom bez tabaku zapája do zvýšenej ochrany nefajčiarov. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček vydal pokyn, aby počas dnešného dňa všetky hliadky intenzívnejšie kontrolovali dodržiavanie zákona o ochrane nefajčiarov.
 

 
 

Mestská polícia upozorňuje, že podľa zákona o ochrane nefajčiarov je zakázané fajčiť na nástupištiach,  zastávkach MHD a to až do vzdialenosti 4 metre od vymedzenej plochy nástupíšť. Kto tento zákaz poruší, dopúšťa sa priestupku. Takéto priestupky prejednávajú obce a v blokovom konaní ich môže riešiť mestská polícia alebo policajný zbor. Mestskí policajti môžu za fajčenie na nástupištiach alebo na zastávkach MHD udeliť pokutu do výšky 33 €. Kontrolovanie tohto zákazu je jediné oprávnenie, ktoré mestská polícia môže v súvislosti s ochranou nefajčiarov vykonávať.

Mestskí policajti kontrolujú dodržiavanie zákona o ochrane nefajčiarov na zastávkach MHD v rámci svojich personálnych možností denne a denne aj evidujú porušenia zákona. V súvislosti s dnešným Svetovým dňom bez tabaku však vykonávame dohľad nad ochranou nefajčiarov na zastávkach MHD intenzívnejšie. Od 07:00 hod. do 14:00 hod. hodiny sme zaevidovali sedem priestupkov. Mestskí policajti budú počas celého dňa upozorňovať fajčiarov na zákaz fajčiť na zastávkach MHD do 4 metrov od vymedzenej plochy nástupišťa. Mestská polícia zároveň informuje, že v rámci bežného výkonu služby budeme naďalej kontrolovať dodržiavanie zákona o ochrane nefajčiarov a v nasledujúcich mesiacoch vykonáme aj ďalšie špeciálne kontroly.

Svetový deň bez tabaku vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia v roku 1987.

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 31.5.2016 / 31.5.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa