Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Mestská polícia bude môcť rýchlejšie zasahovať pri ochrane života, zdravia a majetku

Znak
Mestskí policajti sa budú môcť rýchlejšie dostaviť na miesto zásahu. Umožní im to rozhodnutie Bratislavského mestského zastupiteľstva, ktoré včera, 29.apríla, schválilo navýšenie rozpočtu pre mestskú políciu o 85 tisíc €. Pričom 50 tisíc € je vyčlenených na nákup nových vozidiel s výstražným zvukovým znamením.
 

 
 

Vozidlá mestskej polície doteraz neboli označené majákom. To znamená, že naše autá nemali žiadnu výnimku a to ani v prípade, že sa na nás obrátili občania so žiadosťou o pomoc alebo boli hliadky privolané napríklad k výtržnostiam. Mestská polícia okrem iných úloh dohliada prostredníctvom pultu centrálnej ochrany aj na ochranu majetku Bratislavčanov, mesta alebo mestských častí. Mestskí policajti sa tak budú môcť dostať k narušenému objektu ešte rýchlejšie ako doteraz.

Vďaka navýšeniu financií môže mestská polícia nakúpiť 5 nových vozidiel. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček:“Chcem sa poďakovať mestským poslancom za schválenie navýšenia rozpočtu mestskej polície. Dali tým jasne najavo, že stoja za svojimi vyhláseniami vo veci podpory mestskej polície a zlepšenia jej materiálnych podmienok, čo prezentovali počas spoločných stretnutí a na rokovaniach Komisie pre ochranu verejného poriadku. S pánom primátorom, poslancami ako aj predstaviteľmi magistrátu pravidelne komunikujeme. Preto vnímam toto rozhodnutie ako potvrdenie našej snahy zefektívniť prácu mestskej polície a priniesť do bratislavských ulíc viac poriadku, bezpečnosti a Bratislavčanom ako aj návštevníkom mesta viac spokojnosti.“ Autá nebude nakupovať mestská polícia, ale mesto Bratislava. Mestská polícia poskytne technickú špecifikáciu vozidiel. Okrskové stanice mestskej polície a stanica jazdeckej polície a kynológie majú v súčasnosti k dispozícii 32 vozidiel. Autá majú  vyše 8 rokov a najazdených v priemere  150 tisíc kilometrov.

Ďalších 35 tisíc € plánujeme investovať na nákup nových zimných aj letných uniforiem pre príslušníkov mestskej polície. Nové vedenie mestskej polície sa snaží, aby sa rôznymi internými zmenami v plánovaní práce podarilo dostať čo najviac policajtov do bratislavských ulíc. V súčasnosti totiž nemáme finančné prostriedky na navýšenie počtu policajtov, chceme však, aby bolo čo najviac policajtov v uliciach. Veríme, že to povedie k väčšiemu poriadku, bezpečnosti a spokojnosti občanov. Niektoré súčasti uniformy, ktoré v súčasnosti mestská polícia používa, však nie sú vhodné na celodenné nosenie a dostatočne kvalitné aj v nepriaznivom počasí. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Ide o začiatok obmeny ošatenia príslušníkov mestskej polície. Chcem, aby mestskí policajti mali  uniformy z  materiálov, ktoré zodpovedajú 21. storočiu“.  

Verejné obstarávanie na nákup nových uniforiem, výsledkom ktorého bude nová rámcová zmluva, vyhlási mesto Bratislava. 

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.4.2016 / 29.4.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa