Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Cyklohliadky mestskej polície kontrolujú zákaz státia na cykloceste

Cyklohliadky mestskej polícíe
Cyklohliadky mestskej polície dnes opäť vyrazili do bratislavských ulíc. Okrem kontroly verejného poriadku sa zameriavajú aj na to, či vodiči rešpektujú zákaz zastavenia a státia na cestičke pre cyklistov v II. bratislavskom okrese.
 

 
 

Od začiatku tohto roka sme zistili 72 priestupkov súvisiacich so státím na cestičke pre cyklistov. V rovnakom období minulého roka sme zistili 37 priestupkov. V porovnaní s minulým rokom tak ide o vyše 100% nárast zistených priestupkov. Na približne 1/3 priestupkov nás upozornili občania, ostatné priestupky zistili mestskí policajti vlastnou činnosťou. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „V rámci našich personálnych možností robíme všetko pre zlepšovanie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky v Bratislave. Nechceme tolerovať tých, ktorí ohrozujú bezpečnosť účastníkov cestnej premávky. Cestičky pre cyklistov patria cyklistom, mestskí policajti preto stále častejšie kontrolujú, či nedisciplinovaní vodiči porušovaním zákazu zastavenia a státia na cykloceste neohrozujú ich bezpečnosť“.

Nekontrolujeme však intenzívnejšie len cestičky pre cyklistov, zároveň tiež kontrolujeme, či vodiči pri parkovaní na chodníku dodržiavajú voľnú plochu chodníka najmenej 1,5 metra. Od začiatku tohto roka sme zaevidovali 3628 priestupkov, kedy vodiči nenechali voľnú šírku chodníka najmenej 1,5 metra. V rovnakom období minulého roka išlo o 2292 priestupkov. V tomto roku ide teda o viac ako 50% nárast zistených priestupkov. Pričom približne na tretinu priestupkov nás upozornili občania. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „ Chodník je určený v prvom rade pre chodcov, nie pre autá. Pokiaľ vodič nenechá na chodníku dostatočný priestor, ohrozuje tým všetkých chodcov a najmä tých, voči ktorým musíme byť obzvlášť opatrní. Napríklad rodičov s kočíkmi, nevidiacich alebo osoby na invalidnom vozíku“.

Za státie na cestičke pre cyklistov alebo v prípade, že vodič nenechá voľnú šírku chodníka najmenej 1,5 metra, môže mestská polícia uložiť blokovú pokutu do výšky 50 €.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 5.8.2016 / 5.8.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa