Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Činnosť polície

 

Chodníky patria v prvom rade chodcom

Odťahovanie vozidiel
Mestská polícia od začiatku tohto roka intenzívnejšie kontroluje, či vodiči pri parkovaní na chodníku dodržiavajú voľnú plochu najmenej 1,5 metra. Od začiatku tohto roka do konca októbra sme zaevidovali 4 922 priestupkov, kedy vodiči nenechali predpísanú voľnú šírku chodníka.
 

 
 

Pričom za celý minulý rok sme zaznamenali 4 303 takýchto priestupkov. Za desať mesiacov tohto roka sme teda zaevidovali o takmer 15% viac priestupkov ako za celý rok 2015. Viac ako polovicu priestupkov zistili mestskí policajti v Starom Meste. Takmer tisíc priestupkov zistili mestskí policajti v Ružinove. Na približne tretinu porušení predpisov nás upozornili občania. Ďalšie priestupky zistili príslušníci mestskej polície v rámci bežného výkonu služby, prostredníctvom kamerového systému alebo sme obdržali požiadavky z Policajného zboru či z miestnych úradov.

Chodník je určený v prvom rade pre chodcov, nie pre autá. Pokiaľ vodič nenechá na chodníku dostatočný priestor, ohrozuje tým všetkých chodcov a najmä tých, voči ktorým je treba byť obzvlášť opatrní. Napríklad rodičov s kočíkmi, nevidiacich alebo osoby na invalidnom vozíku. V prípade, že vodič nenechá voľnú šírku chodníka najmenej 1,5 metra, môže mestská polícia uložiť blokovú pokutu do výšky 50 €.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 3.11.2016 / 3.11.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa