Orientačná ponuka

Facebook

Mestská polícia - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie


 
 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka

 

Alkohol a cigarety do Medickej záhrady nepatria

Hliadka MsP v Medickej záhrade
Medzi najobľúbenejšie parky v centre mesta určite patrí aj Medická záhrada s udržiavanými trávnatými plochami a kvetinovými záhonmi. Miesto ideálne pre relax, čoho dôkazom je aj samotná návštevnosť tejto záhrady počas celého roka.
 

 
 

A do Medickej záhrady okrem bežných návštevníkov chodia pravidelne aj hliadky mestskej polície. Dôvodov je hneď niekoľko.

„V tomto mestskom parku platí istý režim ktorý musia dodržiavať všetci jej návštevníci,“ pripomína náčelník mestskej polície v Bratislave Mgr. Peter Krajíček. „Platí tu zákaz fajčenia, konzumácie alkoholických nápojov, zákaz vodenia psov a jazdy na bicykloch.“

Že mnohým návštevníkom tieto zákazy nič nehovoria svedčia aj priestupky, ktoré tu mestskí policajti v tomto roku zistili a riešili. Zákaz fajčenia nerešpektovalo 61 ľudí a ešte viac bolo tých, ktorí bez alkoholu nedokážu vydržať ani chvíľku. Na lavičkách mestskí policajti zistili až 69 popíjajúcich. Ďalšou skupinou priestupcov sú ľudia, pre ktorých čistota a poriadok na verejných priestranstvách akoby ani neexistovala. Koše na odpadky jednoducho ignorujú.

„V snahe zabezpečovať poriadok na miestach, ktoré majú slúžiť všetkým Bratislavčanom a návštevníkom hlavného mesta nepoľavíme a naši policajti budú vždy na miestach, ktoré majú slúžiť všetkým – a to nielen v Medickej záhrade,“ pripomína náčelník mestskej polície.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.7.2016 / 29.7.2016

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybrali sme 

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

Prihlásiť sa